JUBILEUMI TÁNCTÁBOR MAGYARLAPÁDON

             A folytonosság és a hagyományápolás jegyében szervezte meg ezúttal is az „ETHNIKA” Kulturális Alapítvány július 12-19 között Magyarlapádon a XVIII.Maros és Kis-Küküllő Menti Népzene- és Néptánctábort.Mivel a Piros Pántlikás Zenekar idén ünnepli megalakulásának 30. évfordulóját, néhány különleges mozzanata is volt az eseménynek.

              A tábori hétköznapok a megszokott, évek óta jól bevált forgatókönyv szerint zajlottak: a nap folyamán több kiscsoportos tánc-, népdal- és hangszeroktatás folyt,  kézműves foglalkozásokkal kiegészítve, este pedig az elmaradhatatlan táncház hozta össze a sok résztvevőt, akik minden eddigi rekordot megdöntöttek a létszám és a tánctanulás tekintetében. Idén sem maradhatott el a Hétág Tere nevű tisztáson rendezett bográcsozás, szabadtéri muzsikálással és tánccal. A Piros Pántlikás Zenekar mellett fiatalabb helyi népzenészek és a magyarországi Nyitrai Tamás és zenekara szolgáltatták a tapalávalót. A táborban számtalan szervezett csoport sajátította el a lapádi táncrendet, közülük figyelmet érdemelnek a székelykocsárdi fiatalok, akik az idén kezdték el a néptánctanulást, a táborban pedig annyira jól sikerült a begyarorlás, hogy a gálán is színpadra mertek állni. A székelykocsárdi CSEREVÁR Egyesület a Communitas alapítványnak köszönhetően részesülhetett a táncoktatásban.

                A megalakulásának 30. évfordulóját  ünneplő Piros Pántlikás Zenekar jubileumi CD-vel lepte meg a résztvevőket, néprajzi előadásokat tartottak ( melyek közül figyelemreméltóak voltak Könczei Csongor és Kis István értekezletei), Sipos Ágnes és Szilágyi Péter pedig arhív fotókiállítást és dokumentumfilmet készítettek a zenekar történetéből.

                  A lapádiak számára a legkedvesebb meglepetés a Nagyenyeden élő Szakács Ida nyugalmazott tanítónő jelenléte volt, a zenekar névadója, aki a gálaműsoron-szimbolikusan- ismét felkötötte a hangszerekre a piros pántlikákat.

 

TÁMOGATÓK :